KIILA-kuntoutus, Kelan ja palveluntuottajien yhteyshenkilöt

 

Kelan yhteyshenkilöt

Kelan Työ- ja toimintakykyetuuksien osaamiskeskus, Kuntoutuspalvelujen ryhmä

PL 78, 00381 HELSINKI; Puh. 020 634 11

  • Leena Penttinen, puh. 020 63 43205, email: leena.penttinen@kela.fi

Palveluntuottajien yhteystiedot

Huoltoliitto ry/Kunnonpaikka Jokiharjuntie 3, 70910 Vuorela

Päivi Rossinen, puh. 050 554 3330
e-mail: paivi.rossinen@kunnonpaikka.com

Härmän Kuntoutus Oy Vaasantie 22, 62375 Ylihärmä

Faksi 06 483 1399

  • Suomenkieliset kurssit
    Johanna Valkonen, puh. 06 483 1592
    e-mail: johanna.valkonen@harmankuntokeskus.fi
     
  • Ruotsinkieliset kurssit
    Mona-Lisa Aspholm, puh. 06 483 1460
    e-mail: mona-lisa.aspholm@harmankuntokeskus.fi
Imatran Liikunta- ja Kuntoutumiskeskus Purjekuja 2, 55420 Imatra

Faksi 020 710 0539
Salla Huolman, puh. 040 486 4202
salla.huolman@imatrankylpyla.fi

Kaisankoti Bodomintie 37, 02740 Espoo

Eveliina Kauppila, puh. 050 465 9924
e-mail: eveliina.kauppila@kaisankoti.fi

Karjalohjan Päiväkumpu Oy Keskustie 121, 09120 Karjalohja

Faksi 030 608 4200
Minna Huikuri, puh. 030 608 4298 / 046 850 8209
e-mail: minna.huikuri@paivakumpu.fi

Kiipula-Avire Kiipulantie 507, 14200 Turenki

Faksi 03 687 220

  • Janakkalan toimipaikka
    Sari Poutanen, puh. 050 520 0493
    e-mail: kuntoutus.janakkala@kiipula.fi

Kruunupuisto Oy Vaahersalontie 44, 58450 Punkaharju

Faksi 020 763 0139
Tuovi Riikilä, puh. 050 354 5825
e-mail: tuovi.riikila@kruunupuisto.fi

Kuntoutumiskeskus Apila Oy Reumantie 6, 36200 Kangasala

Faksi 03 2716 388
Sanna Väättänen, puh. 03 2716 294
e-mail: sanna.vaattanen@kk-apila.fi

Kuntoutus Peurunka Peurungantie 85, 41340 Laukaa

Faksi 020 751 603
Jarna Ahonen, puh. 020 751 6401
e-mail: jarna.ahonen@peurunka.fi

Kuntoutuskeskus Kankaanpää Kelankaari 4, 38700 Kankaanpää

Faksi 02 573 3200
Esko Isohannu, puh. 050 550 9420
e-mail: esko.isohannu@kuntke.fi

Kuntoutuskeskus Petrea Peltolantie 3, 20720 Turku

Faksi 020 754 7201
Satu Kiviranta, puh. 040 192 6278
e-mail: satu.kiviranta@petrea.fi

Kuntoutuskeskus Ruissalo / Naantalin Kylpylän toimipiste Matkailijantie 2, 21100 Naantali

Faksi 02 445 4590
Tiina Suro, puh. 02 445 4562
e-mail: kuntoutussihteeri@ruissalo.fi

Kuntoutuskeskus Ruissalo / Ruissalon Kylpylän toimipiste Ruissalon puistotie 640, 20100 Turku

Faksi 02 445 4590
Tiina Suro, puh. 02 445 4562
e-mail: kuntoutussihteeri@ruissalo.fi

Lapin kuntoutuskeskus Porokatu 32, 96400 Rovaniemi

Faksi 016 348 1302
Marja Yliniva, puh. 044 765 0463
e-mail: marja.yliniva@lapinkuntoutus.fi

Petrean toimipiste, Holiday Club Kongressikuja 1, 20540 Turku

Faksi 020 754 7200
Satu Kiviranta, puh. 040 192 6278
satu.kiviranta@petrea.fi

Rokuan Kuntoutus Oy / Rokua health Rokua Kuntoraitti 2, 91670 Rokua

Faksi 020 781 9180
Eija Väänänen, puh. 020 781 9376
e-mail: kuntoutus@rokua.com

Saarijärven Kylpylä Oy / Kuntoutumiskeskus Summassaari Summassaarentie 180, 43100 Saarijärvi

Faksi 030 608 5200
Janne Turunen, puh. 043 825 7128
e-mail: kuntoutus@summassaari.fi

Scandic Hotels Oy / Scandic Ikaalisten Kylpylä Huvilatie 2, 39500 Ikaalinen

Faksi 03 451 2032
Paula Virtanen, puh. 030 636 4831
e-mail: paula.virtanen@scandichotels.com

Taukokangas Oy Reservikomppaniankatu 11, 86300 Oulainen

Faksi 08 479 4701
Marjo Heikkala, puh. 044 479 4764
email: marjo.heikkala@taukokangas.fi

Verve, Oulu Kasarmintie 13, 90130 Oulu

Faksi 020 757 4872
Petra Granroth, puh. 040 545 1639
e-mail: kuntoutussihteeri@verve.fi

Vetrea Terveys Oy / Iisalmi Pohjolankatu 15, 74100 Iisalmi

Faksi 017 767 0340
Riitta Murtola, puh. 040 136 1220
e-mail: riitta.murtola@vetrea.fi

Vetrea Terveys Oy/ Joensuu Nepenmäenkatu 2, 80200 Joensuu

Faksi 013 610 0392
Tea Takkunen, puh. 050 551 1988
e-mail: tea.takkunen@vetrea.fi